Жолбасарова Ақшырын Тангалиевна, Академиялық істер және ғылыми жұмыстар жөніндегі вице-декан

Жолбасарова Ақшырын Тангалиевна

+7 (7292)788-788(324)

akshyryn.zholbassarova@yu.edu.kz

Қызметі: «Инжиниринг» факультетінің академиялық және ғылыми жұмыстар жөніндегі вице-декан
Ғылыми дәрежесі: техника ғылымдарының кандидаты, қауымдастырылған профессор  м.а.
Сабақ беретін пәні: Мұнай кенорындарын игерудің теориялық негіздері, Қабаттың мұнайбергіштігін көбейту техникасы мен технологиясы.
Ғылыми қызығушылығы: Көмірсутектерді өндіру процесін қарқындатуға бағытталған іс-шаралардың тиімділігін арттыру.
«Жағалаудағы экожүйелерді климаттың өзгеруіне бейімдеу үшін геокеңістіктік инженериядағы жаңа курстар» Erasmus GEOCLIC жобасының жұмыс тобының мүшесі, 2021-2024 ж.ж.
Марапаттар: ҚР БҒМ «Құрмет» грамотасы, 2018ж., медаль YU
Жарияланымдары: мемлекеттік тілдегі оқулықтар мен әдістемелік нұсқаулардың, монографияның және 40-ден астам басылымдар, соның ішінде алыс шетелдерде және ТМД елдерінде бірнеше рет халықаралық конференцияларға қатысу, нөлдік емес импакт-факторы бар журналдарда мақалалардың авторы.
Халықаралық тағылымдамалар: Санкт-Петербург тау-кен университеті, Уфа мемлекеттік мұнай техникалық университеті