Зәкенов Сембіғали Төрешұлы, Профессор

Сембіғали Төрешұлы Зәкенов

sembigali.zakenov@yu.edu.kz

Қызметі: «Мұнайгаз инжиниринг» кафедрасының профессоры.
Ғылыми дәрежесі, ғалами атағы: : техника ғылымдарының докторы, профессор.
Сабақ беретін пәндері: «Кен орындарын игеруді моделдеу», «Газды сұйықтық қоспасының  қозғалыс теориясы». «Кенорындарды игеруді және ұңғыны пайдалануды бақылау», «Ұңғымен мұнай өндірудің жаңа техникалық құралдары және технологиялары»
Ғылыми қызығушылығы: Ұңғымалардың өнімділігін арттыру және қабаттардың мұнай беруін теориялық-эксперименттік жетілдіру
«Қазақстандағы студенттердің өзін-өзі басқаруы және демократиялық қатысуы — STUDIK» Темпус жобасының жетекшісі, 2013-2015 ж.ж.
«Жағалаудағы экожүйелерді климаттың өзгеруіне бейімдеу үшін геокеңістіктік инженериядағы жаңа курстар» GEOCLIC Эразмус жобасының жетекшісі, 2021-2024 ж.ж.
Мақалалар: 110 аса ғылыми және ғылыми-әдістемелік еңбектердің авторы, соның ішінде 3 оқу құралы мен 2 монография
Марапаттары: Қазақстан Республикасының Білім беру ісінің құрметті қызметкері, ҚР Білім және ғылым министрлігінің Құрмет грамотасы, «Қазақстан Республикасының ғылымын дамытуға сіңірген еңбегі үшін» белгісі, «Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігіне 25 жыл» мерекелік медалі, «Мұнай газ саласының еңбек сіңірген қызметкері» атағы.
Халықаралық тағылымдамалар: Әзірбайжан, Ұлттық Ғылым Академиясы, Геология институты. «Болашақ» бағдарламасы бойынша ғылыми тағылымдама.
Сингапур, Сингапур Ұлттық университеті, Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының басшыларын (топ-менеджерлерін) даярлау және біліктілігін арттыру курстары.
Германия, Техникалық университет (ТУД, Дрезден),  Австрия, Табиғи ресурстар және қолданбалы ғылымдар университеті (BOKU, Вена).