Нәтижеге бағдарланған білім

Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім Министрлігінің жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарына шетелдік сарапшыларды тарту бағдарламасын іске асыру шеңберінде Ho Chi Minh City University of Technology and Education (HCMUTE) профессоры Pham TUAN 26.12.2023 ж. бастап 11.01.24 ж. дейін Yessenov University профессор-оқытушылар құрамы үшін «Инжиниринг» факультетінде офлайн форматта «Нәтижеге бағдарланған білім» тақырыбында 72-сағаттық біліктілікті арттыру курсын өткізді.

Оқу курсын өткізу барысында ғалым аудиторияны заманауи білім беру контекстіне сәйкес келетін Ho Chi Minh City University of Technology and Education (HCMUTE) техникалық университетінің инновациялық қызметімен таныстырды.

Ғалым білім беруді дамыту мен жетілдірудің қазіргі заманғы тұжырымдамасы, білім беру жүйесінің әрбір бөлігін мақсаттарға негіздейтін білім беру теориясын білдіретін нәтижеге бағдарлаумен айқындалғанын атап өтті.

Ho Chi Minh City University of Technology and Education (HCMUTE) техникалық университетінің қызметі білім сапасын бақылау және нәтижелерге қол жеткізуді қамтамасыз ету үшін құрылған Малайзиялық біліктілік агенттігіне сәйкес жүзеге асырылатыны туралы тәжірибесімен бөлісті.

Профессор PHAM TUAN Yessenov University профессорлық-оқытушылық құрамына агенттіктің үш секторды қамтитын жоғары білім шеңберіндегі біліктіліктің сегіз деңгейін қамтитын, яғни дағдылар, кәсіби-техникалық және академиялық құрылымын көрсетті.

Оқыту курсын өткізу барысында білім беру қызметіндегі академиялық және ғылыми мәселелер бойынша дәріскердің аудиториямен нәтижелі пікір алмасуы өтті.

«Нәтижеге бағдарланған білім беру» оқу курсының нәтижелері бойынша Yessenov University ПОҚ университеттің бәсекеге қабілеттілігін арттыруды қамтамасыз ететін және университеттің қоғамдағы тартымды имиджін қалыптастыратын оқытудың жаңа білімдері мен әдістері алынды.