Тайжанова Ляйлим Сабитаевна, Тәрбие жұмысы және қоғаммен байланыс жөніндегі вице-декан

Тайжанова Ляйлим Сабитаевна

lyailim.taizhanova@yu.edu.kz

Қызметі: Тәрбие ісі және қоғаммен байланыс жөніндегі вице-декан,  «Экология и геология» кафедрасының профессор ассистенті (аға оқытушы)
Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы:
Жаратылыстану ғылымдарының магистрі, Ш.Есенов атындағы КТжИ университетінде докторантураны тәмамдады.
Ғылыми қызығушылығы:
ағынды суларды тазарту, Энергияны үнемдеу, мұнай қалдықтары.
Жарияланымдар:
50-ден астам мақаласы бар, оның ішінде Scopus (Скопус), нөлдік емес импакт-фактор -3., сондай-ақ электронды оқулықтар мен әдістемелік құралдар.
Ғылыми жетістіктері:
2012-2014ж ҚР БҒМ 2012 жылғы 25 қыркүйектегі «Каспий жағалауы аймағы мен техногендік объектілердің қоршаған табиғи ортасының компоненттерін кешенді зерттеудің ғылыми негіздемесі» тақырыбындағы грант бойынша ғылыми-зерттеу жұмысының мүшесі.
2022-2024 ж. ҚР ҒЖБМ 2022-2024 жылдарға арналған «Жас ғалым» жобасы бойынша «Битум зауытының ағынды суларын тазартуға арналған гелиоқондырғысын әзірлеу» тақырыбындағы гранттың ғылыми жетекші