Дюсембаев Изим Насиевич, Профессор

Дюсембаев Изим Насиевич

izim.dyussembaev@yu.edu.kz

Лауазымы: «Құрылыс инжиниринг» кафедрасының профессоры, т.ғ.д.
Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы: Техника ғылымдарының докторы, ЖАК профессоры, ҚР Ұлттық Инженерлік академиясының академигі.
Оқытатын пәндері: Ғимараттар мен үймереттердің инженерлік жүйелері, Құрылыс сейсмотұрақтылық негізі, Зерттеулерге кіріспе, Құрылыс жүйелерін жобалау және талдау, Жерді кадастрлық бағалау және талдау, AutoCAD және ArchiCAD .
Ғылыми зерттеу бағыты: Анизотропты топырақ іргетасындағы ғимараттар мен үймереттердің кернеулі-деформациялық күйі.
Басылымдамалар: 100-ден астам ғылыми еңбектер, 2 рет қайта басылған 2 оқулық, 4 патент, 1 монографияның авторлары.
Марапаттаулары:
— 1996 ж. «Қазақстан Республикасының Білім беру үздігі» белгісімен
— 1996 ж.  Маңғыстау облысы әкімінің және Маңғыстау облыстық мәслихатының ұзақ жылғы жемісті еңбегі және Ақтау политехникалық институтының қалыптасуына қосқан жеке үлесі үшін Құрмет грамотасы. Ш. Есенова, облыстың қоғамдық өміріне белсенді қатысу.
— 1999ж. «Отан» республикалық саяси партиясының төрағасы С. Терещенконың алғыс хат
— 1999ж.  Маңғыстау облысы әкімінің ұзақ жылғы адал еңбегі мен белсенді қоғамдық қызметі үшін Құрмет грамотасы.
— 2001ж.  Қазақстан Республикасы Президенті Алғыс хат
— 2002ж. Мангыстау облысы әкімінің Алғыс хат
— 2007ж. Қазақстан Республикасының Президенті «10 жыл Астана» ерекше медалі
— 2012ж. Қ.И.Сәтпаев атындағы Қазақ Ұлттық техникалық университетінің ректоры Ж.Адиловтың Құрмет Грамотасы: «Университеттің ғылымына қосқан үлесі және инженер мамандар даярлау ісіндегі адал еңбегі үшін».
— 2014 Қазақстан республикасы білім және ғылым Министрі марапаттаған белгісі«Қазахстан Республикасының  ғылымын дамытуға сіңірген еңбегі үшін».
— 2014ж. Еліміздің ғылыми мен жоғары білікті мамандар даярлауға және университетіміздің өсіп-өркендеуіне қосқан зор үлесі үшін«Университет дамуына қосқан үлесі үшін» медальмен марапатталды.
Халықаралық  тағылымдамалар:
1997г. Тегеран, Горган, Республики Иран