Тайжанова Ляйлим Сабитаевна, Профессор ассистенті

Тайжанова Ляйлим Сабитаевна

lyailim.taizhanova@yu.edu.kz

Қызметі:  «Экология и геология» кафедрасының профессор ассистенті (аға оқытушы)
Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы:
Жаратылыстану ғылымдарының магистрі, Ш.Есенов атындағы КТжИ университетінде докторантураны тәмамдады.
Оқытатын пәндері: Тіршілік қауіпсіздігі және еңбекті қорғау, Өндірістік қауіпсіздік, өрт қауіпсіздігі, Өндіріс үдерістерінің қауіпсіздігі.
Ғылыми қызығушылығы: ағынды суларды тазарту, Энергияны үнемдеу, мұнай қалдықтары.
Жарияланымдар:
50-ден астам мақаласы бар, оның ішінде Scopus (Скопус), нөлдік емес импакт-фактор -3., сондай-ақ электронды оқулықтар мен әдістемелік құралдар.
2008 және 2012 жылдары – Маңғыстау облысының «Үздік пилоттық экологиялық жоба» конкурсының қорытындысы бойынша І орын иегері.
2011 жылы «Тұндырғыштарда – мұнайды жоюдың экологиялық таза энергия үнемдеу тәсілдері» тақырыбында КГУТИ гранты бойынша ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды орындаушысы.
2012-2014ж ҚР БҒМ 2012 жылғы 25 қыркүйектегі «Каспий жағалауы аймағы мен техногендік объектілердің қоршаған табиғи ортасының компоненттерін кешенді зерттеудің ғылыми негіздемесі» тақырыбындағы грант бойынша ғылыми-зерттеу жұмысының мүшесі.
Халықаралық тағылымдамалар:  Ресей Федерациясы.