Сембіғали Төрешұлы Зәкенов, профессор

Сембіғали Төрешұлы Зәкенов

sembigali.zakenov@yu.edu.kz

Қызметі: «Мұнайгаз инжиниринг» кафедрасының профессоры

Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы: техника ғылымдарының докторы, профессор

Сабақ беретін пәні: Кен орындарын игеруді моделдеу, Газды сұйықтық қоспасының  қозғалыс теориясы

Ғылыми қызығушылығы: Ұңғымалардың өнімділігін арттыру және қабаттардың мұнай беруін теориялық-эксперименттік жетілдіру

Мақалалар: 110 аса ғылыми және ғылыми-әдістемелік еңбектердің авторы, соның ішінде 3 оқу құралы мен 1 монография

Марапат: Қазақстан Республикасының Білім беру ісінің құрметті қызметкері, ҚР Білім және ғылым министрлігінің Құрмет грамотасы, «Қазақстан Республикасының ғылымын дамытуға сіңірген еңбегі үшін» белгісі, «Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігіне 25 жыл» мерекелік медалі.

Халықаралық тағылымдамалар: Әзірбайжан, Ұлттық Ғылым Академиясы, Геология институты. «Болашақ» бағдарламасы бойынша ғылыми тағылымдама.

Сингапур, Сингапур Ұлттық университеті, Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының басшыларын (топ-менеджерлерін) даярлау және біліктілігін арттыру курстары.

Германия, Техникалық университет (ТУД, Дрезден),

Австрия, Табиғи ресурстар және қолданбалы ғылымдар университеті (BOKU, Вена).